İletişime Geçin
 1. Karum Bilişim
 2. FİBER HİZMETLERİ

FİBER HİZMETLERİ

Fiber Hizmetleri

Proje açısından fiber optik kablo üzerinden nasıl bir sistemin çalıştırılacağı dikkatle etüt edilmelidir.

Bize Ulaşın.

Fiber Hizmetleri ile alakalı her türlü bilgilendirme için bizlere erişim sağlayabilirsiniz.

(+90) 533 610 5668
info@karumbilisim.com

 

 

 

 

 

 • Fiber Projelendirme;

  Kullanılacak malzeme açısından net ve doğru tespitlerin yapılması büyük önem arz eder.

  Bu noktada projenin uzman bir ekip tarafından incelenerek gerek yapılacak işçilik gerekse kullanılacak malzeme açısından net ve doğru tespitlerin yapılması büyük önem arz eder. Proje açısından fiber optik kablo üzerinden nasıl bir sistemin çalıştırılacağı dikkatle etüt edilmelidir. Bu noktada konu hakkında fiber optik alanında bilgi sahibi olmanın yanı sıra sistemin uygulanacağı aktif cihaz olarak tabir edilen bilişim ve telekomünikasyon teçhizatı hakkında da sahip olunan bilgi, projenin doğru bir şekilde uygulanabilmesi açısından son derece önemlidir. İkinci aşamada yukarıda bahsi geçen etüt ve analizlerden yola çıkılarak projeye uygun fiber optik kablo seçimi, montaj yapılacak sahanın etüdü, kablo çekiminde kullanılacak HDPE (koruyucu kanal) yapısal özellikleri ve montaj yapılacak güzergâhın durumu gibi faktörler analiz edilerek gerekli çalışmalar yapılır.

 • Fiber Optik Kablo Ek Montaj Hizmetleri

  Karum Bilişim; fiber optik ek montajı konusunda telekomünikasyon ve özel sektör bünyesindeki kurum ve kuruluşlara, doğrudan ve dolaylı olarak üstlendiği tüm fiber optik altyapı ve montaj uygulamalarında mümkün olan en kaliteli hizmeti en kısa zamanda sunmaktadır.

 • Fiber Optik Kablo Test Rapor Hizmetleri

  Karum Bilişim fiber optik projelerin tüm aşamalarında power metre ve OTDR test ve raporlama hizmetleri vermektedir.

 • Cihaz Kalibrasyon Hizmetleri

  Fiber optik kablo test, ölçüm aşamasında kullanmış olduğunuz OTDR ve benzeri ürünlerin belgelendirme muayene hizmetlerini yürütecek yurtiçi ve yurt dışındaki kuruluşlara kalibrasyon ettirmek, bu kuruluşların belirlenmiş ulusal ve uluslararası standartlara göre faaliyetlerde bulunmalarını ve bu suretle ürün, hizmet ve muayene belgelerinin alınması konusunda hizmet vermektedir.