İletişime Geçin
 1. Karum Bilişim
 2. AKILLI EV YÖNETİM SİSTEMİ

AKILLI EV YÖNETİM SİSTEMİ

Akıllı Ev Yönetim Sistemi Nedir?

Akıllı ev yönetimi sistemi, kısaca günlük yaşamımızın bir parçası olan evimizdeki cihazların kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilmesidir.

 
 • Akıllı ev yönetimi sistemi; günlük yaşamımızın bir parçası olan evimizdeki cihazların ister evden ister uzaktan kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilmesi, cihazların topladıkları bilgilerle belirli işleri kontrol edebilmeleri ve yangın, su basması, hırsız gibi istemediğimiz olaylara karşı güvenlik seviyemizin arttırılması şeklinde özetleyebiliriz. Kısacası akıllı ev yönetim sistemleri, ev yaşamımızı kolaylaştırmak üzerine kurulu bir dünyadır.
 • Lambaları tek tek açıp kapatmak, oda sıcaklığını ayarlamak, evden çıkarken ışıkları tamamen söndürülmesi, panjurların kapanması, ısıtmanın minimuma inmesi, alarmın devreye girmesi veya eve geldiğimizde her şeyin istenen duruma geri dönmesi akıllı ev yönetiminin bir parçasıdır. Akıllı ev yönetimi yeni yeni yaygınlaşan ve gelecekte tüm evler için vazgeçilmez olacak bir uygulamadır.
 • Bütün bu senaryoları dokunmatik ekranlı bir panelden kontrol edebilmek ve evimizin her noktasını koltuğumuzda otururken kablosuz bir tabletten idare etmek akıllı ev yönetiminin olmazsa olmaz özelliklerindendir.
 
 • Akıllı ev sistemleri, mobil telefonların kullanım alanlarının artışı ile yükselişe geçmiştir. Hayatımızın bir parçası olan internet ve mobil telefonlar vasıtasıyla, evimizdeymiş gibi bütün akıllı ev özelliklerini kullanmak artık telefon etmek kadar kolay ve ulaşılabilirdir.
 • Akıllı ev sistemlerinin en önemli özelliklerinden bir de, gelecek teknolojik gelişmelere açık olması ve tele-sağlık gibi özellikleri desteklemesidir.
 • Yukarıda özetlenen akıllı ev yönetim sistemlerini IP internet teknolojisi ile geliştiren ve üreten ilk Türk firmadır.
 • Akıllı ev yönetiminin ve güvenliğin önemini bilen Karum Bilişim bu amaçla bütün dünyanın %80’ninin kullandığı KNX akıllı ev protokolünü cihazlarında kullanıyor. Kontrol cihazları olarak ta KNX protokolüne sahip ürünlerin kullanılmasını istiyor. Karum Bilişim akıllı ev yönetim sistemleri standart olarak KNX ara birimine sahip olup, sadece birer kablo ile KNX ağına bağlanması gerekiyor.

 

 • Bütün cihazlarda alarm ve akıllı ev yönetimi için kolay ve anlaşılabilir simgeler mevcut olup, tek bir dokunuşla birçok fonksiyon çalıştırılabilmektedir.
 • Akıllı ev yönetim ve güvenlik sistemini ister tek bir villa için ister çok daireli bir apartman için uygulamak mümkündür.